Cena zlata

Cena zlata

Cenu zlata ovlivňuje řada faktorů počínaje nabídkou a poptávkou, přes politický vývoj, kurzem dolaru konče. Přitom je ale nesporným faktem, že cena zlata v dlouhodobém horizontu neustále roste, bez ohledu na zmíněné vlivy.

Nabídka a poptávka

Jedním z klíčových hledisek, které ovlivňuje aktuální cenu zlata, je vztah nabídky a poptávky. Jelikož v posledních několika letech poptávka po zlatě roste, roste i jeho cena. Zlato je, vedle jiného, vysoce žádané jednoduše vzhledem ke své kráse, nespornému kouzlu a celkové výjimečnosti.

Na druhé straně možnosti těžby zlata již před časem dosáhly svého vrcholu, proto se množství vytěženého zlata dále nezvyšuje, spíše stagnuje. Také náklady na těžbu neustále rostou, což je dáno stářím a hloubkou největších zlatých dolů, nelze proto očekávat, že by se tento trend v dohledné době obrátil.

Vývoj trhu a inflace

Zatímco v 80. a 90. letech minulého století, tedy v dobách razantního rozvoje finančních trhů, zájem o investice do zlata výrazně poklesl, dnes je tento drahý kov opět na výsluní zájmu ze strany investorů. Zlato je vnímáno jako možnost, jak ochránit majetek v době četných ekonomických turbulencí, a rovněž jako způsob ochrany proti neustále postupující inflaci.

Porovnáme-li v dlouhodobém aspektu cenu zboží a služeb, které lze za zlato pořídit, dojdeme ke zjištění, že hodnota zlata zůstává až pozoruhodně stabilní, respektive dlouhodobě roste. Jinak řečeno, je více než patrné, že ve srovnání se zlatem většina měn ztrácí svou kupní sílu a také ceny zboží a služeb neustále rostou. Nákupem zlata lze proto eliminovat vliv inflace na hodnotu investice.

Dolar klesá, cena zlata roste

Ve výčtu aspektů ovlivňujících cenu zlata by neměl chybět ani kurz amerického dolaru (USD). Cena zlata na jeho vývoj totiž reaguje nepřímo úměrně. Pokud kurz amerického dolaru vůči ostatním měnám klesá, cena zlata v USD roste. A jelikož je americký dolar stále považován za hlavní světovou měnu, používá se zlato ve velké míře rovněž jako možnost, jak ochránit investice právě vůči klesajícímu dolaru nebo výrazným výkyvům jeho kurzovní hodnoty.

Automatická aktualizace cen zlata a stříbra každých 10 minut

  • Prodejní i výkupní ceny za investiční zlato, investiční stříbro, platinu a palladium se automaticky stanovují každých 10 minut dle aktuální spotové ceny na komoditním trhu a na základě aktuálního kurzu koruny a eura.
  • Bez zálohy fixujeme cenu do 100 000,-Kč, u stálých klientů je strop individuální. 
  • Vaše kupní cena zlata, stříbra a dalších produktů je ta, za kterou si zboží vložíte do nákupního košíku a je námi zaručena fakturou při včasném provedení zálohové platby. 
  • Pokud nákup uskutečníte osobně v naší kanceláři, je cena fixována během Vaší návštěvy. (Domluvte si prosím schůzku předem.)
  • Ceny na našem webu pro osobní vyzvednutí jsou konečné. Poštovné zde.
  • Pro okamžitou fixaci ceny prosím učiňte objednávku do 16:45. Objednávky došlé po 17:00 / 18:00 (záleží na obchodních hodinách výrobce) budou vyřízeny následující den.
  • Nabízíme celosvětově nejznámější a nejlikvidnější investiční mince a investiční slitky ze zlata, stříbra, platiny a palladia. Investiční zlato je osvobozeno od DPH. (§92 zákona č. 235/2004 Sb.)

Proč spořit se Synergy Gold

Jsme ryze českou společností působící na trhu s drahými kovy a jsme známí jako silný a spolehlivý obchodní partner v této oblasti. Disponujeme kvalifikovaným týmem odborníků v oblasti spoření a investic, kteří jsou etablováni na českém finančním trhu.

1

Ochráníte svoje peníze

2

Jsme ryze česká společnost

3

Získáte nejlepší servis na trhu

4

Po generace ověřený nástroj

5

Vracíme vstupní poplatek

Vyberte si měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro